Tunç Soyer Seferihisar’da Küçükbaş Hibe Törenine Katıldı

Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Seferihisar’ı ziyaret eden  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer küçükbaş hayvan hibe törenine katıldı.

Öğle saatlerinde Seferihisar’a gelen Soyer Düzce mahallesi, Ulamış Mahallesi ve Sığacık Mahallesini ziyaret etti. Bu mahallelerde yapılacak yatırımlarla ilgili çalışmalar yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin eşlik etti.

Seferihisar’da eğitimlerini tamamlayan 72 çiftçiye toplam 288 adet koyun ve koçlar teslim edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin küçükbaş hayvancılığın desteklenme projesi kapsamında çiftçilere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bizzat teslim etti. Kura çekimi yapılarak dağıtım gerçekleştirilirken, İBB Tunç soyer ve eşi Neptün Soyer’e birer kuzu hediye edildi.

Seferihisar’da hibe törenine katılan İBB Tunç Soyer yaptığı konuşmada “Seferihisar’da olmak her zaman çok güzel. Seferihisar’ı ve sizleri çok özlemiştim. Burada olmaktan çok mutluyum. Değerli dostlarım, 12 yıl önceydi. ‘Başka tarım mümkün’ adı ile yaptığımız çalışmaları başlatırken büyük bir heyecan duyuyorduk. İlk tohum takas şenliğini yapan belediye olmanın gururunu yaşadık. Yerli tohumlarımıza sahip çıktık. Ürkmez ’de Doğanbey’de seracılıkta yol aldık, Seferihisar merkezde tohum takas şenliklerini defalarca yaptık. Çünkü değerli dostlarım tarım toprakta başlayıp biten bir şey değil, tarım kentle köyün arasında dengeyi kuran önemli bir köprüdür. Tabi aynı zamanda bağımsızlığın, özgürlüğün anahtarıdır tarım. Eskiden topraklar postalla fethedilirken, şimdi tohumla fethediliyor. Onun için yerli tohumumuza ve yerli ırkımıza sahip çıkıyoruz. Bugün çoğu kadın 78 üreticimize küçükbaş hayvan dağıtacağız. Diliyorum ki büyüsünler, gelişirler. Küçük üreticimizin kazancı artsın, tarımı bırakmasın, kadim kültürümüze sahip çıksın “ dedi.

İBB Tunç Soyer  ayrıca Seferihisar üretici pazarını ziyaret etti. Üretici pazarında satış yapan çiftçilerle sohbet etti. İBB Tunç Soyer’e Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ‘in yanı sıra CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, Seferihisar Belediye Başkan yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi ile CHP’li Belediye Meclis üyeleri eşlik etti.

Bir cevap yazın