Adnan Çetin-Bir Seferihisar Sevdalısı “Projeler”

Köşe Yazarları

Bu yazıma başlarken tüm okurlara sevgi ve saygılarımla bir merhaba demek istiyorum.

Beni tanımayanlar için bir kez daha ifade edeyim. Uzun yıllardır siyasetin içindeyim.Şu an İyi Parti Seferihisar İlçe başkanlığında Engellilerden Sorumlu Başkan yardımcılığı görevi yürütüyorum

Aslında siyasetin içinde olmamda her zaman engellilerin sesini daha fazla duyurabilmek ve projeler üretebilmek

Seferihisar çok güzel bir ilçemiz taşı toprağı, denizi ve özellikle insanları.Cana yakın, sevecen en önemlisi misafir perverler.

Tüm Seferihisar Halkı biz engellilere ve onlar icin yapılacak projelere yürekten destek veriyorlar

Yine engellilerin sesi olmak adına bazı sorunlardan bahsetmek istiyorum

Evden çıkamayan engelli arkadaşların ağız dış sağlığı taramasi yaptırmak için bazı uygulamalar geliştirilmesi gerektiği düşüncesindeyim.

Yerel yönetim esnaf işbirliği ile  belirli günlerde evlerine bayan erken kuaför getirmek gibi bir çalışma yapılması çok iyi olacaktır.

Özel olarak sektörde esnafın insaatlarda engelliler için çalışmaları geliştirmesi gerekiyor diye düşünüyorum

Engellilerin sıkıntılarını dinlemek, onlara kulak vermek gerekiyor. İlçeyi yönetenlerin zaman zaman engelli bireyleri evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinlemeleri bizler icin çok değerli olur. En azından onlara kaldırımlar,  yollar , kamu dairelerinde yaşadığımız sorunlar, rampalar gibi ihtiyaçlarımızı dilendiririz. Böylece çözüme daha kolay ulaşırız

Bir örnek ilçemizde Engellilere yonelik Spor tesisleri kurmak yüzme kursları vermek,Meydanda engelli caffeler açmak,engellilere göre hep birlikte iş imkanı kurmak, Engellilerimize öz güvenlerini sağlamak ve hayat şartlarına mücadele etmelerine yardımcı olmak güzel olmaz mıydı?

Yolumuz uzun. Bu ve benzeri projelerim ile bunları hayata geçirmek için çalışmalara başlamak istiyorum.

Pandemi dolayısı ile evde kaldığımız dönem uzun sürdü. Bu günleri atlatıp kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu projeleri hayata geçirmede tüm halkımızın biz engellilere destek olacağından eminim

Engelleri ortadan kaldırmakta hep birlikte elele çalışacağız.

Tüm çabalarım ve mücadelem benim gibi  engelli arkadaşlar ve yaşlılarımız için.

Seferihisar herşeyin en güzeline layık

Görüşmek üzere herkese esenlikler diliyorum

ADNAN ÇETİN

One thought on “Adnan Çetin-Bir Seferihisar Sevdalısı “Projeler”

  • Temennilerin muhteşem , verdiğin katkı emeklerin hakkı ödenmez kıymetli, gönlü güzel kardeşim.Çok acıdır ki;Sanki engelsizlerin sorunu çözüldüde engelsizlerin mi sorunu çözülecek sanırısın.Engelsizler içinde temennimiz budur. Her daim destekcin vede böylesi güzel projelerinin yanındayız. Sevgiler selamlar.

Bir cevap yazın