Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ Orhanlı’yı Ziyaret Etti

Siyaset, Yerel Haberler

Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ Seferihisar Orhanlı’ya gelerek incelemelerde bulundu

“Ayyıldız Hareketi” adı altında yola çıkan ve hareket üyeleri ile birlikte Izmır programında Seferihisar Orhanlı Köyünü de ziyaret eden Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ köylülerle sohbet etti.

Bölgeye yapılması planlanan JES (Jeotermal Enerji Santralleri) ile ilgili Orhanlı Doğa Derneği üyeleri ile bilgi alışverişinde bulunan Özdağ ayrıca konu ile ilgili  köylülerde ile sohbet etti.

Daha sonra basın açıklaması yapan Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ‘Kaz dağlarında, ikizderede, karadenizde çevre katlediliyor, marmara denizi ölüyor. Şimdi de İzmir Seferihisar Orhanlı Köyündeyiz. Burada da benzer bir doğa katliamı yapılıyor. Doğa tahrip ediliyor  Bir tarafta siyanür ile altın aranıyor ve Kaz dağlarındaki katliama karşı haklı bir tepki Türk kamuoyundan yukselirken, ne yazık ki Orhanlı köyünün tepkisi güçlü dile getirilemiyor. Ama biz bu konuyu Türkiyenin gündemine getireceğiz. Katliam sadece altın aramak icin yapılmıyor, Burada da binlerce zeytin ağacı kesilerek Jeotermal Enerji Santralleri icin alan açılmak isteniyor.”dedi.

Tarımın önemine vurgu yapan milletvekili Özdağ ‘ Türk insanının sağlıklı beslenmesi için bir temel kaynaktan bahsediyoruz. Şimdi birileri zengin olacak, birkaç şirket para vuracak diye onların ürünü olan zeytin ağaçlarının kesilerek, doğanın tahrip edileceğini görüyoruz. Buna izin vermeyeceğiz. Yatırımlara imza atan firmalardan günü geldiğinde bunun hesabını sorarız. Size bu vatani gayrimenkul olarak kabul ettirmeyiz. Böylede kullandirmayız.Bugune kadar Ayyıldız hareketi olarak doğaya sahip çıktık, bundan sonra da bize hangi davayı açarlarsa açsınlar mücadeleye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın