Seferihisar Pazaryerinde Hem Alışveriş Hem Aşı

Gündem, Sağlık

Seferihisar’da  salı günleri kurulan üretici pazarında Sağlık bakanlığı ekipleri aşı çalışması başlattı
Pazaryerine gelen vatandaşlardan henüz aşı olmayanlar önce aşılarını oldu, daha sonra ise alışverişlerini yaptı. Bu arada aşı ile ilgili kafasında soru işaretleri olan vatandaşlar Seferihisar Sağlık Grup Başkanı Dr. Kamil Kırant ile kurulan stantta birebir konuşarak bilgi aldılar. Aşı ile tereddütleri olanlar doktordan bilgi aldıktan sonra aşılarını oldular.
Seferihisar Sağlık Grup Başkanlığı ve Aile Hekimliği merkezine bağlı sağlık çalışanları pazaryeri girişinde aşı çalışması yaparken, Seferihisar Belediyesi zabıta birimleri de sürekli asons yaparak vatandaşları aşı stantına davet etti.
Aşı olan vatandaşlardan Yakup Akyürek Sinovac aşısının 3 dozunu pazaryerinde olduğunu belirterek “Doktor Kamil bey sağolsun bizi pazaryerinde karşıladı. Bilgilendirdi. Bütün vatandaşlarımız aşısını yaptırsın Çok güzel bir uygulama memnun olduk” dedi.
Vatandaşların pek çoğunun ik doz aşısını olduğu ve pazaryerinde üçüncü dozu olmak için geldiği görünürken, ilk kez aşı olan vatandaşlarında olduğu ve sağlık çalışanlarının Tc numarası kontrolünü yaparak aşılama yaptıkları gözlendi.

Haber: Cemrecan Tutar-Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın