Hatun Gözyaşları ile Son Yolculuğuna Uğurlandı

Gündem

Kadın cinayetlerinin son kurbanı Hatun Güneş (27) son yolculuğuna göz yaşları ile uğurlandı.

Ailesi ve yakınlarının yakalarında Hatun’un fotoğrafı ile katıldığı cenaze töreninde gözyaşı sel oldu. İkindi namazına müteakip Turabiye Caminde kılınan namazın ardından Seferihisar Mezarlığında toprağa verilen Hatun Güneş için dualar okundu.  Cenazede Hatun’un oğlu Kayra’nın gözyaşları ise yürekleri dağladı. Dayısı ve Anneannesine sarılıp gözyaşlarına boğulan çocuğu yakınları teselli etmek için uğraştı.

Daha 27 yaşında hayatının baharında hayattan, evladından ve ailesinden kopartılan Hatun Güneş’i pusu kurarak pompalı tüfek ile vuran Yusuf Kaçar ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cenazeye katılan Seferihisar Belediye Başkanı’nın eşi Fatma Yetişkin, CHP İlçe Başkanı Senem Gürer Solak,  CHP Kadın Kolları Başkanı Serap Okumuş Çınar ve Seferihisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Sevil Ege “Olayın adli sürecini de takip edeceklerini ve katilin en ağır cezayı alması için ailenin yanında olacaklarını” belirterek başsağlığı dilediler. Seferihisar’da büyük üzüntü ile karşılanan Hatun’un saplantılı aşık tarafından katledilmesine tepkiler çığ gibi büyürken, kadın dernekleri de eylemler yaparak kadın cinayetlerinin son bulması için çağrıda bulunuyor.

 

Bir cevap yazın