Kadına Şiddette Son Nokta- Ünlü Müteahitin Eşine Saldırdığı Anlar Kameralara Yansıdı

Gündem

Seferihisar Bayram tatilinde yeni bir kadına şiddet olayı ile sarsıldı.

Seferihisar’ın ünlü ve başarılı muteahitilerinden Murat T bosanma aşamasında olduğu eşi İrmak T. ye saldırı anı site kameralarına yansıdı.

Üç çocuk sahibi çiftin boşanma aşamasında olduğu Irmak T.’nin daha öncede şiddete uğradığı için uzaklaştırma kararı aldığı öğrenildi.

Site sakinlerinin yardıma koştuğu olayın ardından Irmak T.’nin avukatları açıklama yaptı. Avukatlar Mehmet Uzer ile Duygu Uyan OdaTv’ye yaptığı açıklamada “Kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri maalesef ülkemizin acı bir gerçeğidir. Müvekkil adına boşanma sürecini başlatırken koruma kararı almamıza rağmen müvekkilim yaşadığı sitenin içerisinde hem de çocuklarının gözü önünde böylesine bir şiddete ve ölüm tehditlerine maruz kalmıştır. Biz vekil olarak Seferihisar Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerekli ihbar ve şikayetleri yaptık ancak derhal harekete geçilmesi gerekirken maalesef savcılıktan henüz bir karar çıkmamıştır. Beklentimiz çok geç olmadan 6284 Sayılı Kanunun uygulanarak, koruma kararının ihlali nedeniyle zorlama hapsi kararı verilmesi ve talebimiz doğrultusunda tutuklama kararı verilmedir” dediler

Irmak T.’nin ise darp raporu aldığı ve tedavi gördüğü belirtilirken kameralara yansıyan saldırı anları OdaTv tarafından yayınlandı.

Bir cevap yazın