Vaka Sayıları Artıyor, Maskenizi Mutlaka Takın

Gündem

 

1 Temmuz’da kısıtlamaların kalkması ve normal hayata dönmenin ardından son üç günde vaka sayiĺarinda artış görülmeye başlandı.

25 Temmuz itibari ile yeni caka sayısı yeniden Mayıs ayı verilerine döndü. Uzmanlar vatandaşların aşı olmuş olsalar dahi maske ve mesafe kuralına dikkat etmeye devam etmeleri gerektiğini belirtiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılamanın önemini vurgularken sosyal medyadan yaptığı paylaşımda sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda aşı uyarısını yineleyerek, “Tedbirli olmaz ve aşı olmazsak salgını durdurmak çok uzun sürebilir. Ödediğimiz bedelleri, kaybettiğimiz sevdiklerimizi düşünün ve aşınızı olun” ifadelerini kullandı.

25 Temmuzda  Korovirus Tablosuna göre son 24 saatte 223 bin 837 Kovid-19 testi yapıldı, 14 bin 230 kişinin testi pozitif çıktı, 55 kişi hayatını kaybetti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Koronavirüs Bilim kurulu üyesi Prof.Dr. Mehmet Ceyhan, sayıyı düşürmenin tek bir yolu olduğunu vurgulayarak “Devletin kısıtlama uygulaması ve halkın maske, mesafe önlemlerine uyması gerekmektedir” dedi

Izmir’de de vaka artışı yaşanırken Seferihisar’da Turabiye mahallesinde pozitif vakalar tespit edildi ve tedaviye başlandı. Ayrıca Akarca ve Sigaciık’da da temaslıların takibine devam ediliyor.

Vatandaşların bu süreçte mesafe ve maske kuralına uyması büyük önem taşıyor.

Bir cevap yazın