Seferihisar Bando Festivali Başladı

Gündem

Seferihisar’da bu yıl ilk kez Uluslararası Bando Festivali düzenlendi.
Ilçede 1934 yılından beri faaliyet gösteren bir bando olmasından yola çıkılarak düzenlenen festival için Uluslararası düzeye taşınmayı amaçlayan Seferihisar Belediyesi bu yıl Karadağ Cumhuriyeti’nden bir bando ekibi davet etti

Seferihisar Belediyesi Bando ekibi, Edirne Belediyesi Bando Ekibi ve Karadağ Cumhuriyetinden gelen bando ekibi 3 gün boyunca Seferihisar’ın değişik mahallerinde konserler verilecek.

Bugün saat 18.30 da kortej ile başlayan festival Seferihisar Cumhuriyet Meydanında devam etti. Bando festivali ile ilgili konuşma yapan Seferihisar Belediye başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar’da ilk bandonun Atatürk’ün emri ile kurulduğunu anlatarak “O yıllardan bu yıllara çok şey değişti. Seferihisarımızın Atamıza sevgisi ve belediyemizin sanata ve spora olan desteği” dedi.

Bandolar sırası ile konserlerini verirken, bazı vatandaşlarda Türkiye’nin güneyindeki orman yangınları sebebiyle tepki gösterdi. Özellikle sosyal medya üzerinden belediyeyi eleştiren vatandaşlar “Ciğerlerimiz yanıyor, Seferihisar eğleniyor” şeklinde tepki gösterdi.

Bir cevap yazın