Seferihisar Halkı Tek Yürek Yangın Bölgesine Yardıma Koşuyor

Gündem

Türkiye’nin güneyinde devam eden orman yangınlarına Seferihisar Halkı duyarsız kalmadı.

Seferihisar Gençleri ve Şanslı Kalpler grubu bir araya gelerek yardım topladı. Hiç bir kuruma ya da siyasi partiye bağlı olmaksızın sadece Seferihisar Halkı adına yardımlar yangın bölgesine doğru yola çıktı.

Seferihisar esnafından, müteahitine, ev hanımından işçisine herkes elinden gelen desteği sundu ve bir kamyon dolusu malzeme yola çıktı. 4 bin adet şu, 400 adet yangın şapkası, 400 adet fenerli kask şapka, kedi köpek mamaları, çocuk mama ve bezleri, 4 koli yangın merhemi ve çok sayıda battaniye gibi bir çok ihtiyacın yüklü olduğu kamyonun sahibi Gürcan Arsu’ da ücretsiz olarak taşımayı üstlendi.

Seferihisar Gençleri adına toplanan malzemeleri teslim etmek için iki kardeş İsmail ve Fatih Aydıntepe’de yardımlarla yola çıktı.

Yarın sabah yardım bölgesine ulaşacak olan kamyon ve yardımlarla ilgili Ismail Aydıntepe “Bizim memleketimize canımız feda. Orada canımız yanıyor. Biz burada boş duramazdık. Ilçemizdeki şanslı kalpler grubu ile birlikte yardım toplamaya başladık. Allah tüm esnafımızdan, müteahitlerimizden, işçimizden razı olsun. Tüm Seferihisar Halkından razı olsun. Biz halk olarak vatandaşlık görevimizi yapıyoruz. Yangın bölgesinden belediye başkanlarımıza ulaştık. En çok neye ihtiyaç olduğunu sorduk. Ona göre koordine olduk. Kamyonu ile bize Gürcan abimiz destek oldu. Şimdi yola çıkıyoruz. Sabah saatlerinde yardımları nasipse ulaştırmış olacağız. Allah bu yangınları çıkaranları kahrüvar etsin. Biz büyük bir milletimiz. Milletimiz varolsun” dedi

Seferihisar’da yola çıkan yardım kamyonunun sabah saatlerinde yardım bölgelerinden Ören’de olması bekleniyor

Bir cevap yazın