Gazettege Ekibi Muğla’da Yangın Mücadelesine Destek Verdi

Gündem


Gazettege Haber Ajansı ekibi ülkemizin güneyini saran Orman yangınları için oluşan gönüllü mücadelesine katıldı

Vatanımızın ciğerleri ormanlarımız için yola çıkan Gazettege Ekibi Muğla’da KATAK (Kamp Ateşi Arama Kurtarma Dernegi) timleri ile buluştu. Koordinasyon merkezine ulaşan Gazettege Ekibi tim liderinin komutları ile yangın söndürme ve yardım dağitım faaliyetlerine katıldı.

Bölgedeki iki orman yangını söndürme çalışmasına katılan Gazettege Ekibi, ayrıca ilk yardım çalışmasında da yer aldı. Muğla’da yangın ile mücadele eden itfaiye erleri ve gönüllülere 1000 adet kendi bağışı 100 adet Sığacık Doğal A bağışı 70 adet destek bağış olmak üzere 1170 adet silverdin yanık kremini ulaştırdı.

4-5-6 Ağustos tarihlerinde Muğla’da gönüllü olarak can siparane çalışan ekibimiz tamamen yanan iki köye de gıda ve ilk yardım taşıdı.

3 günlük yardım faaliyeti ardından Seferihisar’a dönen Gazettege Ekibi adına yangın bölgesine 1000 adet Silvardin yanık kremi bağışını yapan imtiyaz sahibi Cemrecan Tutar “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Herkes bizim milyonlarca ağacımız, milyonlarca canlımız yanarken boş duramayacağımızı bilir. Türk Milleti yine birlik ve beraberliğini her afette olduğu gibi  Orman yangını ile mücadele de göstermiştir..Bizimkisi koskoca bir gölde bir damla sudur. Damlaya damlaya göl olur ve yardım destek gölü Türk Milletinin yardımlaşma gücü ile oluşmuştur. Aynı yardımlaşmayı ormanlarımızı yeniden yeşertmek icin de vereceğiz. Devlet Millet elele mücadelemiz başlayacak ve fidanlarımızı dikecegiz”dedi

Izmir’den bölgeye giden binlerce gönüllü ile koordineli bir şekilde çalışan ekibimiz adına Haber Koordinatörümüz Sevil Ege “Türk Milletinin gününe inanın. Ellerinde kazma kürek ile Kurtuluş Savaşını kazanan milletin torunları olan bizler bu kez yangın söndürmek icin alevlerin içine kazma kürek ile daldık. Türk gençliği ile gurur duydum. Özellıkle İzmir ve Aydın’dan gelen gençlerin korkusuz mucadelesi bizi çok duygulandırdı. Ciğerlerimiz yanarken boş duramazdık. Çok zordu. Bu süreçte bize yol gösteren ve koordine eden Katak timine teşekkür ediyorum. Bu yangınlara sebep olup ciğerlerimizi yok edenleri lanetliyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun” sözleri ile duygularını ifade etti.

Gazettege Ekibi kaybedilen ormanların yeniden kazanılması için fidan kampanyasına da destek verecek ve çağrıldığında ağaç dikmek için de bölgeye desteğe gitmek için de gönüllü olacağını yetkililere  bildirdi.

Bir cevap yazın