U 11 Teos 30 Ağustos Zafer Kupası’nı Altay kazandı

Spor

U 11 Teos 30 Ağustos Zafer Kupasını Altay kazandı.
Seferihisar İlçe Spor Müdürlüğü ve Güzelyalı Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen İzmir geneli U11 Teos 30 Ağustos futbol turnuvasında takımlar arasında büyük rekabet yaşandı.

11 Takımın katıldığı ve 3 gün süren turnuva Seferihisar İzzet Gül Stadyumunda gerçekleşti. Turnuvaya Altay SK, Göztepe SK, Altınordu FK, Karşıyaka SK, Ağa SK, Bornova Birlik FK, Güzelyalı SK, K.Aslangücü SK, Karşıyaka Yalı SK, Seferihisar Belediye SK, 1925 Manavkuyu GSK U11 takımları katıldı

Gençlerin kıyasıya rekabeti ve velilerin heyecanı ile geçen turnuvada 27-28 Ağustosta oynan grup maçları ardından 29 Ağustosta yarı final ve final maçları yapıldı.

Heyecanlı ve kıyasıya rekabeti geçen maçlar sonrasında U11 Teos 30 Ağustos Zafer Zafer Kupasının finalini Altay SK ve Karşıyaka SK oynadı. Karşıyaka Yalı SK’yı finalde 1-0 yenen Altay SK U11 futbol takımı şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Turnuvanın şampiyonu Altay SK olurken, ikinciliği Karşıyaka Yalı SK aldı. Üçüncülük maçına çıkan Altınordu SK, Bornova Birlik FK 2-0 yenerek turnuvanın 3.sü oldu.

Kupa ve madalyalarını Güzelyalı Spor Kulübü Başkanı Afşin Dalgıç’tan alan futbolcular sevinçlerini çoğunluğu velilerinden oluşan taraftarları ile paylaştı.

Organizasyonda büyük emeği geçen Güzelyalı Spor Kulübü Başkanı Afşin Dalgıç , Başkan Yrd, Alpar Dalgıç, Yöneticiler Kıvanç Tektimur, Mustafa Güzelyurt, Sami Yelek ve Güzelyalı SK antrenörleri turnuvaya katılan tüm U11 futbolcuları tebrik etti.

Güzelyalı SK Başkanı Afşin Dalgıç “ Seferihisar’da Yeni stadımızda  güzel bir turnuva gerçekleştirdik. Katılanlara teşekkür ediyor, hepsini kutluyorum. Turnuvayı geleneksel hale getirmek istiyoruz. “dedi

Turnuvada Bornova Birlik FK de yer alan tek U11 kadın futbolcusu olan ve mücadelesi ile alkış toplayan futbolcu Ela Tong’ a özel olarak madalya verilerek kutlandı. 11 yaşında olan Ela Tong “futbolu çok sevdiğini ve kendisi gibi kız arkadaşlarının da daha çok futbola ilgi duyması için örnek olmak istediği” belirtti.

Bir cevap yazın