30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

Gündem


30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Seferihisar Cumhuriyet Meydanı’nda ve Şehitlikte tören düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile İzmir’in Seferihisar İlçesinde tören düzenlendi. Tören Saat 10.00 ‘da Kaymakam vekili İzmir Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik ve Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in çelenk sunumu,saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törene İzmir Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik, Seferihisar belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Merkezi Komutanı Albay Feridun Çağlayan, Seferihisar Cumhuriyet Savcısı, Jandarma Komutanı ve askeri erkan ile daire müdür ve amirleri katıldı. Törene ayrıca İBB Yerel Hizmetler Müdürü Gürhan Özata, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Yelda Celiloğlu, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi, Ak parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın,, Chp İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, Mhp İlçe Başkanı Ahmet Şeremet, İyi Parti Başkanı Şadiye Aşçıoğlu, Dsp İlçe Başkanı Ahmet Geçim, Sivil Toplum Temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Merkezi Komutanlığı’ndan Teğmen Serdar Bayraklı tarafından yapıldı. Teğmen Bayraklı konuşmasında “Mazisi şan,seref ve zaferlerle dolu kahraman ordumuzun vatanın savunulması ve milletin bağımsızlığı uğrundaki azim ve kararlığının göstergesi,emsali görülmemiş vatanseverlik eşşiz kahramanlık zaferlerinden birisi olan 30 Ağustas zaferimizin ve Büyük Önder Mustafa kemal Atatütk’ün Yüce Türk milletine güvenerek başlattığı mücadele sonunda modern Türkiye Cumhuriyetinin temelinin atıldığı bir gün olan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 99 yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecan içindeyiz Bugün ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarınıın etrafında kenetlenen Türk Milletinin, Anadolu’daki binlerce yıllık Türk varlığınına kast edenleri bozguna uğrattığı gündür. Kutsal vatan topraklarına göz dikenlerin umutlarının söndüğü gündür. Bize bu büyük zaferi kazandıran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin ölümsüz muhafızları aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anar, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunarım. 30 Ağustos zafer bayramımız kutlu olsun ” dedi.

Cumhuriyet meydanındaki tören ardından Seferihisar Hükümet Konağında İzmir Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik ve protokol tebrikleri kabul etti.

Daha sonra İlçe şehitliğinde saat 11,00 da Okunan Kuran’ı Kerim ardından Şehit Tuğgeneral Temel Cingöz’ün kabrine çiçekler kondu ve dualar okundu. Ardından Seferihisar tarihinde şehit olmuş askerlerin kabirleri ziyaret edildi. Dualar okudu, çiçekler bırakıldı.

Bir cevap yazın