Tuna Masters Teos Yarışları Başladı

Gündem

Sığacık Mahallesinde gerçekleşen ve “Devler Ligi” adı verilen yarış başladı.

Denize açılan 51 ekip kıyasıya yarışa başladı. 4 Eylül sabah saatlerinden itibaren denize açılmaya başlayan turnuva yarışmacıları 5 eylül saat 17.00 de Teos Marinaya yakaladıkları Tuna cinsi balık ile dönmek zorunda.

Bu süre içerisinde en büyük balığı yakalayan ekip şampiyonluk kupasının sahibi olacak. 2 eylülde marinaya gelen ve hazırlıklarını tamamlayan ekipler kıyasıya yarışması heyecan ile izleniyor.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen iddialı ekiplere bu yıl Seferihisar ilçesinden de “Aden” isimli ekip dahil oldu. Taraftar desteği ile moral yüksek denize açılan Aden ekibi adına İnanç Karabulut “Bu yıl ilk deneyimimiz ama iddialıyız. İlçemizde yapılan böyle güzel bir turnuvada bizde yer alarak Seferihisar’ı temsil etmekten gururluyuz” dedi.

Turnuvanın ilk gününde fırtına etkisi ile 51 ekipten sadece 6 ekip balık yakalayabilirken, yarın için ümitler devam ediyor.

Teos Marina da turnuva halka kapalı olarak gerçekleşirken vatandaşlar Sığacık Merkezden ve marina karşısı sahilden turnuvayı ve denizcileri büyük ilgi ile izliyor.

Bir cevap yazın