Tuna Masters Teos Turnuvası Görkemli Ödül Töreni ile Sona Erdi

Gündem, Spor

 

 

Deniz tutkunları için Devler Ligi olarak adlandırılan Tuna Masters’ın Teos ayağı çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

Teos Marina’dan hareket eden teknelerin 4-5 Eylülde avlanmaları ardından bugün ödülleri sahiplerini buldu.

Tuna Masters Teos Turnuvasına 52 tekne takımı ile katıldı. Rüzgar koşullarının sert olması sebebiyle bazı tekneler yarışı erken bırakmak zorunda kaldı. Devler Ligi adı verilen balık tutma yarışında kıyasıya rekabet ile süren av sonunda tekneler marinaya yaklaştıkça heyecan gittikçe arttı. Usta balıkçıların ardarda büyük orkinoslar ile yarışı bitirmesi ardından sıra tartıya geldi. Yakalanan balıklar tek tek tartıya çıkartıldı. En boy ve kilosu ölçülen balıkların ardından rekabetin kıyasıya geçtiği daha da anlaşıldı.

Sonuçların açıklanması ardından Overall ödüllerinde toplam 95 kilo 600gr 574 puan ile Mia takımı üçüncü oldu. İkinciliği 110 kilo 500gr 633 puan ile Veloce Takımı aldı. Birinciliği turnuvanın tek Kılıçbalığını yakalayan takım kazandı. 75 kilo 400 gr 745 puan ile birinciliği Faber Orki Takımı kazandı.
En büyük balık tutma yarışında ise 187 cm’lik orkinos ile Veloce takımı birincilik kupasını kaldırdı. Turnuvada Overall’da 2. lik, en büyük balık tutmada birincilik alan Veloce Takımı turnuvayı iki ödülle tamamlayarak en başarılı ekip oldu.

Overall’da Faber Orki Takımı kaptanı denizci Suat Yiğit takım arkadaşları Yasin Cinkaya, Oğuzhan Durmaz ve Çetinbay ile birlikte birincilik kupasını kaldırdı. Suat Yiğit birinciliğin ardından ”Biz Türkiye’de yapılan bütün turnuvalara takım olarak katılıyoruz. Teos ve Alaçatı çok profesyonel bir turnuva. Geçen hafta Didim’deydik. Orada iki dev orkinos ile mücadele ettik ama nasip olmadı. Antrenman yaptık takım olarak hazırlandık. Bizimde hayalimizin üzerinde bir balık oldu. 280 cm boyunda bir kılıç balığı her balıkçıya ömründe bir kez denk gelir. Bizim nasibimizdi. Onu çıkarma şansını elde ettik. Turnuvada herkes için bir keyif oldu Kılıçbalığı. Yarışmaya renk kattı. Bizim içinde unutulmayacak bir anı oldu çok mutluyuz” dedi.

En büyük balık yarışını kazanan Veloce takım kaptanı Çağlar Akan ve takım arkadaşları Fadıl Zandar, Cihan Okay, Yunus Yücad iki ödül almanın mutluluğunu yaşadılar. Takım adına Çağlar Akan ” Bu sene turnuvaya dördüncü katılışımız. Aynı hobiyi paylaşan arkadaşlarımla Alaçatı’dan katıldık. Son iki Teos yarışında da günün ilk balığını çekmiştik. Bugün de yine günün ilk balığını çektik. Dün 170 boyunda bir balık çekmiştik bugün ise 187 cm lik bir balık çektik. Böylece en büyük balık ödülünü aldık, toplamda da ikinci olduk. Çok mutluyuz. Bu bizim bence en büyük hobimiz. Bugün çok zor bir hava vardı. Bizim gibi küçük tekneler için oldukça yorucuydu. Genelde kötü havalara geliyoruz ama kötü hava balık demek bence. Sakin hava da daha az balık olur. Kötü hava ile başardık biz bunu ”dedi. Takımdan Yunus Yücad ise “Bu yoğun iş temposu arasında böyle bize güzel bir ambiyans yaşatan Turnuvayı düzenleyenlere çok teşekkür ederiz” dedi

Tuna Masters organizatörü Murat İyriboz Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada Keyifli bir turnuva geçti. Bu yıl Tuna Masters teos’un altıncısını düzenledik. Bu ekip olarak 20. Turnuvamız. Haftaya da Alaçatı var 21. Olacak. Çok iyi bir turnuva geçti. İki günde iyi balık yakalandı. Hava sertti. Ama sert hava bu işin bir parçası .Adı üstünde açık deniz turnuvası. Heyecanlı geçti çünkü puanlar her an yer değiştirdi. Buradan puanlar Alaçatı’ya gidecek, bakalım şampiyonluk kemerini kim kapacak. Turnuvamızın kalitesi Dünya turnuvası kalitesinde. Dünya çapında Avrupa’nın en büyük turnuvasıyız şu anda. Teos’ta o statüye girdi. Avrupa’nın ikinci büyük turnuvası şu anda çok mutluyuz. “ifadelerini kullandı

Tuna Masters sezon finali 09-12 Eylül tarihlerinde Alaçatı’da gerçekleştirilecek ve turnuva boyunca en yüksek puanı alan takım sezonu lider olarak kapatacak.

Haber: Cemrecan Tutar- Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın