99 Yıla Özel 99 eserle “Geldikleri Gibi Giderler” Resim Sergisi Açıldı

Kültür Sanat


Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlama programı kapsamında “Geldikleri gibi Giderler” yağlı boya resim sergisi açıldı.
İBB Seferihisar Çağan Irmak Kültür Salonunda serginin açılışını Seferirihisar kaymakamı Naci Aktaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail yetişkin, Seferihisar Cumhuriyet Başsavcısı Taner Gül ve eser sahibi sanatçı Hamza Saykan birlikte yaptı.
Sanatçı Hamza Saykan’ın “Geldikleri Gibi Giderler” sergisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının resmedildiği 99. yıla özel 99 eser haırladı. Ahşap, cam ve taş üzerine yağlı boya ile resmedilen eserlerde en ilgi çekici ise yaprak üzerine yapılan yağlı boya eserler oldu.
Sanatçı Hamza Saykan “Bu yıl düşman işgalinden kurtuluşumuzun 99. yılına özel 99 eser ile sergimizi açtık. Çalışmalarım cam, taş, ahşap ve yaprak üzerine yağlı boya ağırlıklı olarak hazırlandı. Bu Türkiye genelindeki 17. sergim. Pandemi sebebi ile uzun bir ara verdik. Tekrar sanat severlerle buluşabildiğimiz için çok mutluyum” dedi
Pandemi kurallarına uygun olarak gezilecek sergi yoğunluk oluşmaması için 11-12 Eylül tarihlerinde İBB Seferihisar Çağan Irmak Kültür Merkezinde açık olacak.

Bir cevap yazın