Seferihisar’ın Düşman İşgalinden Kurtuşu’nun 99. Yılı Kutlu Olsun

Gündem

Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı törenlerle kutlanıyor.

Cumhuriyet Meydanında saat 14.00 çelenk sunumu ile başlayan törenler, gün boyu etkinlikler ve akşam Göksel konseri ile devam edecek.

Cumhuriyet Meydanında yapılan resmi törene Seferihisar kaymakamı Naci Aktaş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar Cumhuriyet Başsavcısı Taner Gül, Seferihisar Jandarma Muhabere Eğitim Tabur Komutanı Albay Feridun Çağlayan, Seferihisar Emniyet Müdürü Temel Salman yanı sıra ilçedeki daire amir ve müdürleri katıldı.

Halkında yoğun katılım ile gerçekleşen törene Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Chp İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, MHP İlçe Başkan vekili Özkan Değerli, İBB Yerel Hizmetler Müdürü Gürhan Özata, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi, İyi Parti İlçe Başkanı Şadiye Uçar Aşçıoğlu, Dsp İlçe Başkanı Ahmet Geçim ve Genel Merkez Parti Meclisi üyesi Özen Şenyiğit ile parti ilçe teşkilatları, Sivil toplum temsilcileri katıldı.

Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı çelenklerini Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Anıtına sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin yaptı. Yetişkin konuşmasında “”Bugün 11 Eylül Seferihisar’ın düşman işgalinden kurtuluş günü. Anadolu’nun düşman ordularından temizlenmesinin ardından 99 yıldır bağımısz bir ülkenin fertleri olarak yaşıyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk, Çolak İbrahim Bey, Kurtuluş cephelerinde gözünü kırpmadan bu vatan için canlarını veren şehitlerimize gazilerimize çok şey borçluyuz. Afganistan, Suriye gibi ülkelerde yaşananları gördükçe barış içinde bir arada yaşayabildiğimize şükrederek başta Ulu Önder Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere bu ülkenin bağımsızlığı için hayatını kaybetmiş, bedel ödemiş herkesin anısı önünde saygı ile eğiliyorum.” dedi.

Kutlama törenin Seferihisar Belediyesi Halk Dansları grubunun gösterisi ile son buldu.
Seferihisar’da kutlamalar gün boyu sergi açılışı ve etkinlikler devam edecek, akşamda Seferihisar Seferihisar Kapalı Pazar yerinde sanatçı Göksel konseri ile kutlama yapılacak

 

Bir cevap yazın