Seferihisar’da Gaziler Günü Törenlerle Kutlandı

Gündem

Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921’de ‘Mareşal’ rütbesi ile ‘Gazi’ unvanı verilişinin 100. yıl dönümü, Seferihisar’da düzenlenen törenle kutlandı.

19 Eylül Gaziler günü ilçede yaşayan gazilerin katılımı ile gerçekleştirildi. Seferihisar Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinliğe İlçede yaşayan Kıbrıs ve Güneydoğu’da terörle mücadele Gazileri aileleri ile katıldı.

Tören Seferihisar Kaymakamı Naci Aktas’ın Atatürk Anıtına Çelenk sunumu ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ardından Gaziler adına Kıbrıs Gazisi Mesut Kaymaz bir konuşma yaptı. Gazi Kaymaz “Bizler Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri, Cumhuriyetin hamisi, Vatanın bekçisi, devleti-alinin bekasiyiz. Biz zaruret halinde vatan,sancak, bayrak uğruna şahadet seebetini içmeye hazır, ihtiyat askeri gazileriz. Yüce Türk Milletine selam olsun. Devletimiz ilelebet payidar olsun” dedi.

Törenin ardında Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, Seferihisar Belediye Başkan Vekili Rahmi Çınar, Seferihisar Cumhuriyet Başsavcısı Taner Gül, Seferihisar Jandarma Eğitim Tabur Komutanı Albay Feridun Çağlayan başta olmak üzere siyasi parti temsilciler ve mahalle muhtarları Gazi Ailleri ile yemekte buluştu.

Törenlere Foça’da CHP il Koordinasyon toplantısında olduğu için katılamadı. Kendisine törende Belediye Meclis Üyesi vekalet Rahmi Çınar vekalet etti. CHP Belediye Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikci de törenlere katıldı.

Törene ayrıca Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Chp İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, İyi Parti İlçe Başkanı Şadiye Uçar Aşçıoğlu katıldı.

Gaziler ve Aileleri ile tek tek sohbet eden Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş “Vatan sizlere minnettar, bu özel günde nice yıllarda buluşmak dileklerimle, Gaziler gününüzü kutluyorum” dedi

Bir cevap yazın