Seferihisar Belediyesi’nden “Sıfır Atık” hareketi

Sağlık, Yerel Haberler

Seferihisar Belediyesi, lavaboya ve diğer yerlere dökülmesi durumunda insan sağlığına, canlılara ve çevreye ciddi olumsuz etkileri olan atık yağları toplama kampanyası başlattı.

Sıfır Atık projesi kapsamında, Kolza Biodizel Bitkisel Atık Yağ Geri Dönüşüm Firması ile işbirliğiyle bildirilen atık yağların ev ve iş yerlerinden alınması sağlanıyor.

Atık yağların doğaya zarar vermeden bertaraf edilmesinin hedeflendiği proje sayesinde 444 30 19 hattını arayarak atık yağ bildiriminde bulunan tüm vatandaşların atık yağları ev ve iş yerlerinden toplanarak yağlar ekonomiye geri kazandırılacak.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Çöpe dökülen atık yağlar, içme suyumuz olan yer altı sularının kirlenmesine neden olmakla birlikte 1 lt atık yağ 1 milyon litre içme suyunu içilemez hale getiriyor. Dolayısıyla Sıfır Atık projemiz kapsamında sürdürülebilir bir gelecek, çocuklarımıza yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için tüm vatandaşlarımızı ev ve iş yerlerinde biriktirdikleri atık yağları bildirerek kampanyaya katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Kaynak:Seferihisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

Bir cevap yazın